Jak działa Cesja Leasingu?.
Jak działa Cesja Leasingu?.

Jak działa Cesja Leasingu?.

25 października 2021
0 Komentarze

 

Cesja to przejęcie umowy leasingu w trakcie jej trwania. 

Cesja nie tylko dotyczy umów leasingu operacyjnego czy kredytu, styczność z nią może mieć każdy z nas. Cesja to przeniesienie praw i obowiązków z umowy na nowego właściciela, czyli firmę która przejmie w całości nasze zobowiązanie finansowe. Koniecznym warunkiem do tego, aby mogła nastąpić cesja, jest uregulowanie wszelkich należności z nią związanych.

Opłaty dotyczące cesji są zapisane w tzw. OWL leasingu operacyjnego, a każda firma finansowa posiada inny wzór oraz inne opłaty dodatkowe. W niektórych przypadkach opłatę za przejęcie naszego zobowiązania możemy pokryć z własnego portfela lub zawrzeć ją w odstępnym cesji. Przesuwając za pomocą cesji kontynuowanie umowy nowemu właścicielowi zakańczamy cały proces a nowy korzystający otrzymuje swoją umowę oraz nasz samochód.

Cesja leasingu operacyjnego.

Ważne jest, aby cedent, od którego przejmujemy zobowiązanie, przedstawił nam umowę, którą przejmujemy. Kontrakt nie zostanie przeniesiony na nas, jeśli poprzednik nie uregulował płatności, lub posiada zaległości względem firmy finansowej. Jeśli chodzi o umowy leasingu, musimy pamiętać również o ubezpieczeniu przedmiotu leasingu, które jest obowiązkowe, a które również możemy przejąć od poprzedniego właściciela.

Oddam leasing operacyjny w dobre ręce.

Dlaczego tak dużo na portalach znajduje się ogłoszeń o treści „oddam leasing”? Wyjaśnienie jest dość proste. Średnio po dwóch latach, osoby biorące nowy samochód chcą go zmienić na nowszy. Pojawia się chęć pozbycia się leasingu, który trwa np. 36 miesięcy. 

Podsumowując, prawie każdą umowę finansowania pojazdu możemy skroić poprzez cesję. Warunkiem jest porozumienie się z firmą finansową, która z koleji podpisuje nową umowę z przejmującym nasze zobowiązanie. 

Czytaj też: Więcej informacji o samym leasingu znajdziecie w naszym wpisie poniżej: 

https://ratymoto.pl/leasing-finansowy-leasing-operacyjny-leasing-zwrotny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =