Leasing konsumencki – jak działa i kto może z niego skorzystać?
Leasing konsumencki – jak działa i kto może z niego skorzystać?

Leasing konsumencki – jak działa i kto może z niego skorzystać?

20 kwietnia 2022
0 Komentarze

Kredyt na auto nie jest jedyną opcją finansowania przeznaczoną dla osób prywatnych. Rosnącym zainteresowaniem klientów cieszy się leasing konsumencki samochodu. Z poniższego wpisu dowiedz się, na czym to polega i w jakich warunkach można z niego skorzystać.

Leasing konsumencki do tej pory przegrywał starcie z kredytem samochodowym. Obecnie cieszy się znacznie większym zainteresowaniem, ponieważ może zapewnić większą przewagę nad kredytem w zakresie całkowitych kosztów finansowania samochodu. 

Leasing konsumencki – jak działa?

Leasing konsumencki jest formą finansowania skierowaną do klientów indywidualnych. Pozwala na użytkowanie pojazdu przez określony umową czas w zamian za miesięcznie opłacane raty. Podobnie jak w przypadku leasingu operacyjnego dla firm, tak i tutaj istnieje możliwość wykupu samochodu lub jego zwrot firmie leasingowej. 

Wszystko o innych formach leasingach dowiesz się z wpisu poniżej:

https://ratymoto.pl/leasing-operacyjny-najem-samochodu-auto-abonament/

Leasing konsumencki – kto może z niego skorzystać?

Leasing konsumencki samochodu można otrzymać dużo łatwiej i szybciej niż kredyt bankowy. Uproszczone formalności nie oznaczają jednak, że każdy uzyska tego rodzaju finansowanie. 

Chociaż firmy leasingowe nie przeprowadzają mocno złożonej analizy leasingobiorcy, uwzględniają jego sytuację materialną oraz wiarygodność. Pamiętaj! Firma leasingowa wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów finansowych. Może jednak tego zaniechać, gdy wpłata własna jest wysoka, np. oscyluje w granicach 40% wartości pojazdu. 

Jak wybrać korzystny leasing konsumencki?

Kalkulator to narzędzie, które ułatwi ci podjęcie decyzji. Dzięki niemu określisz wysokość miesięcznej raty i na tej podstawie dokonasz wyboru konkretnego auta.

Warto przy tym zwrócić uwagę m.in. na takie parametry jak:

  • Jaki będzie wiek samochodu? W przypadku nowego ten problem znika
  • Okres trwania umowy – najczęściej to 24, 36, 48 lub więcej
  • Wysokość wpłaty własnej – niektórzy leasingodawcy są w stanie uruchomić leasing nawet wtedy, gdy wpłata wynosi 0%,
  • Wysokość miesięcznych rat – które powinny być dopasowane do możliwości finansowych twojego miesięcznego budżetu.

Szczególne znaczenie ma także limit kilometrów, który powinien być dopasowany do intensywności użytkowania pojazdu. Jeśli celowo go zaniżysz, wówczas przekroczenie ustalonego limitu będzie wiązać się np. z naliczeniem dodatkowych opłat. 

Ponadto zwróć uwagę na opcję obsługi serwisowej, ponieważ różne firmy Leasingu mogą mieć dostępny jest w dwóch wariantach umowy – z pełnym serwisem, ubezpieczeniem i oponami, lub samo finansowanie bez dodatkowych udogodnień.Ta pierwsza opcja zapewnia pełen komfort i przewidywalność miesięcznych opłat za samochód. 

Leasing konsumencki jest alternatywą dla kredytu samochodowego. Jeśli więc rozważasz sfinansowanie zakupu auta w inny sposób niż gotówka, weź pod uwagę ofertę firm leasingowych lub poszukaj w naszej wyszukiwarce ratymoto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze (0)