Sprytny sposób na zakupu samochodu!.
Sprytny sposób na zakupu samochodu!.

Sprytny sposób na zakupu samochodu!.

20 września 2021
0 Komentarze

Auto abonament bez wpłaty.

Początek umowy za wynajem auta zawsze powinien kojarzyć się z brakiem wpłaty początkowej. W wielu przypadkach przedsiębiorcy patrzą na to korzystne, ponieważ pieniądze można spożytkować w firmie na inne, związane z działalnością cele. Czasy pandemii mogą nasilić taką sytuację, a tego typu zjawisko będziemy obserwować coraz częściej, ponieważ firmy wolą nie pozbywać się oszczędności i wybierają wynajem długoterminowy auta bez wpłaty. Wpłata własna również jest możliwa i przedsiębiorca lub leasingobiorca starający się o przyznanie decyzji pozytywnej może wpłacić kwoty od 5% do nawet 40% wartości tak samo jak ma to miejsce leasingu operacyjnym. 

Inna sprawa że najem, czy auto abonament są usługami, które zrodziły się i wywodzą z leasingu operacyjnego. Do umowy doliczono usługi jakie przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, lub leasingobiorcy napotykali podczas użytkowania samochodu. 

  • Ubezpieczenie komunikacyjne (OC, AC, NW, Assistance)
  • Serwis samochodu na terenie Polski (przeglądy, wymiany klocków, tarcz hamulcowych, lub innych elementów jakie zużywają się podczas korzystania z samochodu podczas umowy)
  • Opony zimowe, wymiana wraz z przechowaniem na koszt firmy wynajmu długoterminowego na terenie Polski.
  • Ubezpieczenie GAP, które chroni użytkownika przed utratą wartości pojazdu w czasie, podczas trwania umowy wynajmu samochodu. 

W ratymoto.pl możesz porównać różne kalkulacje finansowania wynajmu samochodu, leasingu operacyjnego lub auto abonamentu, dzięki czemu łatwiej wybierzesz najlepszy rodzaj umowy finansowej dla siebie. 

Najem czego mi nie wolno?

Mitem na temat najmu samochodu jest to, że podczas trwania umowy i użytkowania samochodu nie możemy sobie pozwolić na tak dużo, jak gdybyśmy używali nasz własny pojazd, ale czy z naszym samochodem robilibyśmy takie rzeczy jak z wynajmowanym czy leasingowanym.? Skrajne przypadki mówią że nie można wynajętego auta topić w rzece, lub zabrać na wycieczkę off road-u ale z drugiej strony z własnym również tego byśmy nie zrobili.! Poza tym wiele zależy od zapisów umowy, którą podpiszemy z finansującym.

Większość umów najmu samochodu nie pozwala robić niczego, co obniżałoby wartość auta i powodowało jego ponadnormatywne zużycie. W niektórych umowach jest również zapis, że nie można przewozić zwierząt, lub wynajętym autem wyjeżdżać za granicę. Zasadniczo więc wynajemca, użytkownik samochodu użytkuje auto, a właściciel pojazdu firma finansowa, którą możecie znaleść na ratymoto.pl będzie od swojego klienta oczekiwać normalnego użytkowania samochody tak aby przy zakończeniu umowy można go było sprzedać na rynku wtórnym samochodów używanych, lub zgodnie z zapisami w umowach najmu klient mógł go odkupić na własność. 

Auto abonament Podsumowanie.

Użytkujesz nie kupujesz, główna zasada umowy abonamentu zakłada tylko krótkotrwałe użytkowanie samochodu. Inaczej niż w leasingu operacyjnym i umówię najmu auta. Auto abonament to umowa na 12 lub 24 miesiące w której wszystkie dodatkowe usługi o których pisaliśmy wcześniej zostały wliczone do raty miesięcznej. Dodatkowo nie każdy samochód może zostać wprowadzony do takiej formy umowy ale każdy możecie znaleść na naszych stronach w wyszukiwarce ratymoto.pl