Jak działa wniosek leasingu operacyjnego?.
Jak działa wniosek leasingu operacyjnego?.

Jak działa wniosek leasingu operacyjnego?.

26 października 2021
0 Komentarze

Często zastanawiamy się, jakie warunki trzeba spełnić, aby złożyć wniosek leasingu operacyjnego, nie znając całej procedury od strony praktycznej. Leasing operacyjny obecnie jest bardzo atrakcyjnym sposobem finansowania nowego lub używanego samochodu.

Procedura leasingowa występuje w dwóch wariantach. Wyróżniamy tutaj procedurę uproszczoną oraz pełną. Każda z nich odznacza się wymogami przedłożenia różnej ilości dokumentów i zaświadczeń dotyczącej prowadzonej przez nas działalności.

Oznacza to że inne dokumenty powinna przedłożyć np.; sp. z o.o., a inne jednoosobowa działalność gospodarcza. Dla procedury uproszczonej wystarczą podstawowe dane firmy, wyniki finansowe, oraz kopie dokumentów tożsamości. Pełna procedura leasingu operacyjnego stosowana jest najczęściej dla spółek prawa handlowego np.; s.a., sp. z o.o. lub sp. z.o.o. sp.k., oznacza to przestawienie firmie leasingowej bilansu spółki, oraz potwierdzenie wyników przez księgowość.

Czytaj też: Leasing operacyjny vs leasing zwrotny: 

https://ratymoto.pl/leasing-finansowy-leasing-operacyjny-leasing-zwrotny/

 

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać leasing? 

Dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalnością gospodarczą, lub spółek osobowych jak np.; spółką cywilną, jawna, partnerska lub komandytowa, przeważnie zostawanie ma procedura uproszczona.

Dla prowadzących działalności jako spółki prawa handlowego np.; spółce. z o.o. lub spółce akcyjnej, będzie miała zastosowanie procedura pełna. W procedurze leasingowej dla firm uwzględnione jest poświadczenie o dochodach z tytułu kontraktów, zleceń itp. Należy także posiadać wiarygodną historię prowadzenia naszej firmy. 

Leasing operacyjny dla Start-UP, często wymaga wysokiej wpłaty własnej  oraz zabezpieczeń przez poręczyciela. Wiedząc jakie warunki trzeba spełnic aby otrzymać leasing, można szybko przygotować pełną dokumentację, co znacznie przyśpieszy proces otrzymania decyzji ze strony firmy leasingowej. Leasing to specyficzna forma pożyczki, dlatego każda instytucja będzie dążyła do zabezpieczenia finansowego, dlatego tak ważne jest posiadanie stałego dochodu lub firmy przynoszącej zyski w dłuższym okresie czasu.

Warto również wspomnieć, że firmy leasingowe weryfikują swoich klientów także za pomocą niestandardowych metod, jak na przykład sprawdzanie opinii o firmie w internecie czy telefony do kontrahentów.

Po udokumentowaniu dochodów możliwe będzie szybkie przejście wszystkich kolejnych etapów procesu podpisania umowy z firmą leasingową. 

 

Procedura leasingowa.

Kilka zdań o poszczególnych etapach w procedurze, które mają miejsce przy obsłudze wniosków. 

  1. Pierwszym z nich staje się wypełnienie i wysłanie wniosku. Otwiera to proces weryfikacji danych osobowych oraz wysokości osiaganych dochodów przez leasingobiorcę. 
  2. W następnej kolejności odbywa się weryfikacja dostawcy oraz samochodu osobowego, który ma stanowić przedmiot umowy leasingowej. 
  3. Później następuje już decyzja o przyznaniu finansowania oraz podpisanie umowy z klientem. 
  4. Potem proces zakupu, płatności, rejestracji i ubezpieczenia. 
  5. Ostatnim punktem staje wydanie przedmiotu leasingu użytkownikowi.

Leasing operacyjny jest zatem prostym i skutecznym sposobem na otrzymanie nowego samochodu, zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla firmy. Aby go otrzymać, wystarczy skontaktować się z firmą leasingową, których oferty znajdziecie na ratymoto.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *