Jak działa wynajem długoterminowy samochodu?
Jak działa wynajem długoterminowy samochodu?

Jak działa wynajem długoterminowy samochodu?

24 listopada 2021
0 Komentarze

1. Czy warunki finansowania są takie same na osobę prywatną jak na firmę?

Tak, warunki finansowania są jednakowe dla firm oraz osób prywatnych. Korzyścią przedsiębiorców jest możliwość odliczania rat od kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

2. Czy w najmie można samemu skonfigurować samochód?

Tak jest taka możliwość, ale również można skorzystać z gotowych konfiguracji dealera sprzedającego samochody, lub firmy finansowej która ma kupione samochody, i nimi dysponuje. 

3. Co mam zawarte w racie wynajmu długoterminowego?

Konkretniej mówiąc w racie zawarte jest już ubezpieczenie OC/AC, cały pakiet, koszt przeglądów podstawowych, koszt serwisów eksploatacyjnych takich jak klocki i tarcze hamulcowe, serwisy olejowe, dwa komplety opon wraz z kosztem ich przechowania i wymiany oraz przede wszystkich koszt raty leasingowej za samochód. 

Występuje jeszcze wynajem Easy, gdzie mamy doliczony sam serwis do raty miesięcznej lub wynajem na kosztach rzeczywistych, który umożliwia nam płacenie samej raty finansowej bez żadnych dodatków z przeniesieniem znacznej części wartości auta na koniec umowy. 

4. Czy mogę wykupić samochód przy wynajmie długoterminowym?

Tak, jest taka możliwość. W większości kontraktów propozycja wykupu pojawia się na kilka miesięcy przed jego zakończeniem. Jest to najczęściej atrakcyjna propozycja regulowana wartością rynkową pojazdu.

5. Jak wygląda odbiór samochodu? 

Najczęściej odbiór odbywa się od autoryzowanego dealera. Istnieje również możliwość dostawy samochodu pod dowolny adres na terenie całej Polski, ale to uwarunkowane jest kosztami dostawy.

6. Czy w trakcie trwania umowy mogę zmienić limit kilometrów?

Tak, istnieje taka możliwość. Rekalkulacja kontraktu to prosta sprawa i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, należy gościć się do firmy z którą mamy umowę i złożyć odpowiedni wniosek. 

7. Jak wygląda zwrot pojazdu i gdzie oddaje się samochód po okresie najmu?

Zwrot pojazdu wygląda zawsze tak samo. Zaczyna się od raportu, który jest wykonywany przez niezależną firmę, która sporządza precyzyjny opis stanu samochodu. Następnie przy pomocy „PRZEWODNIKA ZWROTU POJAZDÓW”, sprawdzane jest zużycie, czy są szkody na pojeździe oraz czy naprawy będą wymagały dopłaty. Warto w tym miejscu zauważyć, że klienci nie spotykają się z takimi dopłatami i jest to bardzo rzadka sytuacja.

8. Czy istnieje możliwość rejestracji samochodu w mieście wybranym przez klienta?

Na dzień dzisiejszy większość samochodów w wynajmie długoterminowym rejestrowanych jest w Warszawie. Sporadycznie istnieje możliwość rejestracji w Gdańsku czy Wrocławiu. W zwykłym leasingu mamy już możliwość wyboru dowolnego miasta w Polsce.

10. Co można finansować, czy tylko samochody osobowe?

Finansujemy wszystko co można zarejestrować. W wynajmie długoterminowym można finansować samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. W leasingu operacyjnym można finansować dowolny pojazd posiadający numery rejestracyjne.

11. Jaka jest różnica między wynajmem długoterminowym a leasingiem operacyjnym i co jest bardziej opłacalne?

Lepiej wybrać leasing gdy:

• robisz dużo kilometrów np. 70.000km
• chcesz spłacić wartoś samochodu w ratach leasingu
• planujesz użytkować samochód przez 7 lat
• po okresie użytkowania samochodu chcesz przekazać samochód dzieciom

Lepiej wybrać wynajem długoterminowy, gdy:

  • nie chcesz używać samochodu dłużej niż 3,4 lata
  • chcesz mieć stałą miesięczną ratę
  • mieścisz się w przedziale 10.000km do 50.000km rocznie
  • prowadzisz firmę i chcesz odliczyć najwięcej od dochodów i podatków

12. Jak dbać o auto w wynajmie długoterminowym?

Do bieżącego mycia wystarczy wizyta na myjni bezdotykowej. Silny strumień wody wraz z detergentami usunie większość zanieczyszczeń. Aby uzyskać idealny błysk, udaj się do profesjonalnego studia auto detailingowego lub zwykłej myjni ręcznej. Profesjonalne mycie samochodu nie tylko nie uszkodzi lakieru, ale wręcz go zabezpieczy.

13. Jak utrzymać karoserię w dobrym stanie?

Uszkodzenia karoserii rzucają się w oczy najmocniej. Jak zadbać o wynajmowane auto, by utrzymać jego karoserię w dobrym stanie? Duży wpływ na to ma przechowywanie samochodu. Pojazdy parkowane w garażach lub przynajmniej pod wiatą mają bardziej zadbany lakier. Są też lepiej chronione na wypadek gradobicia, które może wyrządzić duże szkody. 

14. Co zrobić, gdy na tapicerce pojawią się plamy? 

Te drobniejsze zmyjesz preparatem do czyszczenia tapicerki tekstylnej. Wystarczy kilka pryśnięć na mikrofibrę, by zabrać powierzchniowy brud. Głębsze zanieczyszczenia, zacieki i plamy na fotelach wymagają profesjonalnego prania w myjni.

15. Zwrot samochodu – na co zwrócić uwagę?

Oddając wynajmowany samochód, upewnij się, że wszystkie jego elementy są na miejscu. Jeśli korzystasz z podnośnika, kompresora czy trójkąta ostrzegawczego, od razu odłóż je na miejsce. To rzeczy, które w stresowych sytuacjach łatwo się gubią. Inne przedmioty, które powinny znaleźć się w samochodzie, to: instrukcja obsługi, gaśnica, książka serwisowa, dokumenty i reszta wyposażenia, czyli klucze do kół, śruba zabezpieczająca (o ile była dostępna), zestaw naprawczy itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *